Сучасна освіта має стати таким соціальним інститутом, який би надав людині різноманітні освітні послуги, а також можливість навчатися неперервно, здобути післявузівську і додаткову освіту, адже освіченість і духовна культура – запорука майбутнього розвитку людства. Для цього необхідно, щоб кожна людина мала змогу побудувати таку освітню траєкторію, яка найповніше відповідала б її освітнім і професійним здібностям. Тому актуальною стає проблема пошуку такої організаційної структури освітньої системи, яка б забезпечила перехід від принципу «Освіта на все життя» до принципу «Освіта упродовж усього життя».

Декілька років поспіль факультет природничої і фізико-математичної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка здійснює тісну співпрацю із технікумами, коледжами та училищами. Спільними зусиллями ВНЗ 1-2 рівнів акредитації і ФПФМО ГНПУ ім. О. Довженка проводяться Дні відкритих дверей, олімпіади, ярмарки професій, безкоштовні підготовчі курси для вступників. Підготовчі курси дають змогу вступникам здобути за обраною спеціальністю глибокі й різнобічні знання, міцні практичні навички, що полегшує їм підготовку до вступу в ГНПУ ім. О. Довженка.

Щорічно на факультет ПФМО ГНПУ ім. О. Довженка вступає близько 40 випускників ВНЗ 1-2 рівнів акредитації. Цьогорічна вступна компанія не стала виключенням, лише 25 випускників Глухівського медичного училища комунального закладу Сумської обласної ради та Професійно-педагогічного коледжу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка стали студентами нашого університету. Членами профорієнтаційної ради факультету 1 вересня 2017 було вручено подяки керівництву училища та коледжу за тісну співпрацю та якісну підготовку вступників.