11 лютого 2022 р. відбувся загальнофакультетський захід, присвячений Міжнародному дню водно-болотних угідь, який цього року відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».

Головна мета національного виховання  молоді полягає у формуванні свідомого громадянина України, активного провідника національної ідеї, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадської позиції та високих моральних якостей. Тому минуле та сьогоденне українського козацтва є актуальною темою у вихованні студентської молоді.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. №1010-р «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» та листа Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 02.09.2021 р. студентами 41-Б групи (Куратор: канд. пед. наук, Самілик В. І.) було проведено загальнофакультетський захід «Трагедія Бабиного Яру», метою якого було вшанування Дня пам’яті  жертв у Бабиному Яру, яка є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами котрих стали мільйони людей.

26 квітня о 15:00 на факультеті природничої і фізико-математичної освіти був проведений загальноуніверситетський захід «Чорнобиль – шляхи відродження: час вимагає змін».

Мета заходу: згадати хронологічні події, які сталися 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС поглядом істориків, будівельників, фізиків, філологів, біологів та вшанувати героїзм та відданість всіх ліквідаторів аварії.

Учасники заходу намагалися дати відповіді на запитання:

Як Чорнобильська катастрофа вплинула на колишній СРСР та країни Західної Європи?

Які наслідки трагедії на людину і довкілля?

Які особливості робочої конструкції 4-го енергоблоку?

Як Чорнобиль проявляється в культурі і впливає на нас кожного дня?

Що сьогодні відбувається з природою на території Чорнобильської зони?

У заході прийняли участь здобувачі освіти факультету технологічної і професійної освіти, навчально-наукового інституту філології та історії, факультету природничої і фізико-математичної освіти.

Наприкінці заходу провідний фахівець відділу виховної роботи та молодіжної політики ГНПУ імені Олександра Довженка Артеменко Оксана Миколаївна оголосила результати конкурсу відеопоезій про Чорнобильську трагедію, з якими можна ознайомитися за посиланням: http://new.gnpu.edu.ua/uk/podii/1437-pidsumky-konkursu-videopoezii-do-35-i-richnytsi-chornobylskoi-katastrofy.html

16 квітня на факультеті природничої і фізико-матемачної освіти Глухівського національного педагогічного університту імені Олександра Довженка була проведена інформаційна година на підтримку Акції Держлісагенства «СТВОРЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ» та до Дня довкілля, який цього року відмічався 17квітня.
На заході були прмисутні гості: співробітник Гетьманського національного природного парку доктбіолнаук Панченко Сергій Михайлович та співробітник Глухівського лісгоспу Баранов Микола Васильович.
Панченко С. М. ознайомив присутніх з різноманіттям лісів Сеймського регіонального ландшафтного парку, що мають природоохоронне та історико-культурне значення.
Баранов М. В. розповів про труднощі ведення лісового господарста, про проведення рубок-догляду в лісах, про затрати на вирощування лісів по Глухівському лісгоспу та по Сумській області вцілому, наголосив на особливостях Спадщанських лісів.
Викладач кафедри біології та основ сільського господарства Коваль Л. В. продовжила виступи гостей цікавою доповіддю про еколого-фізіологічні аспекти процесу фотосинтезу у лісових біоценозах, про світловий режим під наметом лісу, про ліси України та їх біотичну продуктивність у європейському екоресурсному вимірі.
У заході прийняло участь більше 40 учасників.
Дякуємо учасникам за змістовні доповіді та цікаве спілкування!