Його мотиваційний лист було визнано найкращим та оцінено максимальною кількістю балів – 200! Як досягти такого результату? Лайфхаки від Артемія Громака, студента першого курсу факультету природничої і фізико-математичної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка.
Термін «мотиваційний лист» для мене був новим. Я вирішив дізнатися про сутність цього документа в мережі «Internet». Отримана інформація стала дуже корисною.
З’ясувалось, що мотиваційний лист – це есе, в якому необхідно чітко пояснити: чому ви хочете навчатися в університеті і з яких причин варто вибрати саме вашу кандидатуру. Пояснення має бути максимально переконливим і унікальним, щоб зацікавити приймальну комісію. Адже за однакових балів ЗНО перевага надається найбільш вмотивованим абітурієнтам.
Формально мотиваційний лист складається з чотирьох частин: вступної, основної, мотиваційної та заключної, з логічними переходами від однієї частини до іншої. Але кожен заклад вищої освіти встановлює свої критерії щодо розміру, структури й змісту мотиваційного листа.
Виникла потреба дізнатися про вимоги до мотиваційного листа, визначені Глухівським НПУ ім. О. Довженка. Необхідну інформацію я отримав на підготовчих курсах, які відвідував, та на офіційному сайті університету.
Також я ознайомився з правилами технічного оформлення та критеріями оцінювання мотиваційних листів і керувався ними під час створення документа.
З’ясувавши всі вимоги до мотиваційного листа, я розпочав «конструювати» цей документ.
Мій план роботи виглядав так:
- Створення «шапки» (адресат, адресант та його контактні дані).
- Оформлення звертання.
- Написання вступу: представлення (хто я та чого прагну).
- Створення основної частини:
- Мета вступу за обраною спеціальністю.
Причини, що спонукали мене обрати навчання в Глухівському НПУ імені Олександра Довженка:
а) престижність закладу;
б) отримання професії;
в) продовження родинної династії.
- Мої цілі, план професійного розвитку і як навчання в університеті за обраною спеціальністю допоможе в досягненні цілей:
а) отримання педагогічної освіти;
б) вивчення математики, фізики та інформатики під керівництвом науковців;
в) продовження навчання в магістратурі.
- Якими якостями я володію:
а) наполегливість у навчанні (скласти перелік досягнень);
б) прагнення подолання викликів: виконання нестандартних завдань,участь в олімпіадах та різноманітних конкурсах(скласти список нагород);
в) любов до творчості (перерахувати видання, в яких публікувались мої вірші).
- Що планую розвивати в собі?
- Який внесок зможу зробити в розвиток університету, свого регіону, країни?
- Формування висновку.
- Завершення мотиваційного листа (слова подяки, підпис, дата написання)
Упродовж деякого часу я повертався до роботи над мотиваційним листом: доповнював текст, виправляв помилки, звіряв написане з критеріями оцінювання…
Зараз можу зробити такі висновки:
- До написання мотиваційного листа треба ставитися ВІДПОВІДАЛЬНО!
- Важливо опрацювати офіційний сайт університету: ознайомитися з історією закладу освіти, обраного факультету, стратегією його розвитку, цікавинками студентського буття, дізнатися про видатних науковців та випускників, ще раз проаналізувати Умови та Правила прийому. Ця інформація необхідна під час написання мотиваційного листа.
- Не варто користуватися готовими шаблонами з інтернету, копіювати чужі роботи. Треба бути оригінальним та неповторним!
- Мотиваційний лист – це САМОПРЕЗЕНТАЦІЯ, шанс представити себе як вмотивовану, яскраву та здібну особистість, готову вступити до університету.
- Мотиваційний лист – це діловий документ і має бути написаний не в «сухому», але все ж в офіційному стилі.
- Мотиваційний лист не пишеться за одну ніч. Щоб він був цікавим, чітким і відображав основну мету, потрібен час.
- Важлива умова написання – це стислість, чіткість, логічність викладу і ПРАВДИВА інформація!
- Мотиваційний лист бажано дати прочитати кільком людям, щоб переконатися, що текст зрозумілий, структурований і логічний, без граматичних, орфографічних та пунктуаційних помилок.
- Надіслати мотиваційний лист треба вчасно. Не варто документ завантажувати онлайн в останні години – система висне.
Сподіваюсь, що мій досвід зі створення мотиваційного листа стане у пригоді майбутнім вступникам.
Будьте наполегливі й терплячі, і тоді у вас усе обов’язково вийде!