31 жовтня 2023 року здобувачі, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Середня освіта (Природничі науки)», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини та природознавство)», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини та психологія)», «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини та фізична реабілітація)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, відвідали гостьову лекцію «Структурно-функціональна організація клітин.
Розмноження» з курсу «Гістологія з основами цитології та ембріології» від справжнього професіонала – кандидата біологічних наук, доцента кафедри фізіології і патофізіології з курсом медичної біології Медичного інституту Сумського державного університету Ольги Анатоліївни Обухової. Лекторка – знаний вчений, фахівець-практик в галузі серцево-судинних захворювань, генетики, анатомії і фізіології людини, молекулярної біології та біології людини загалом, автор численних досліджень і науково-практичних розробок.
Здобувачі мали змогу дізнатись про сучасні погляди на клітинну теорію, структурно-функціональну організацію клітин, особливості мітозу, мейозу та їх біологічне значення, особливі випадки поділу клітин, новітні підходи у дослідженні каріотипу людини, диференційне забарвлення хромосом, будову хроматину та хромосом тощо.
Матеріал лекції викликав жваве обговорення.
Щиро дякуємо Ользі Анатоліївні за проведену лекцію!