8 листопада 2023 року в межах вивчення навчальної дисципліни «Основи інклюзивної освіти» здобувачі факультету природничої і фізико-математичної освіти Глухівського НПУ ім. О. Довженка, які навчаються за предметними спеціальностями 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 014.15 Середня освіта (Природничі науки) долучились до гостьової лекції на тему: «Додаткова підтримка (SCAFFOLDING) під час інклюзивного навчання: асистування та корекційно-розвивальні вправи».

Лектор: знана в Україні науковець – Зоя Михайлівна Шевців, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи Рівненського державного гуманітарного університету.
Під час лекції З. М. Шевців закцентувала увагу на загальних основах інклюзії в освіті, розмежувала поняття «інклюзія в освіті», «інклюзивний заклад», «інклюзивність», схарактеризували типи освітніх потреб, звернула увагу на команду супроводу під час інклюзивного навчання, особливості надання додаткової підтримки різнопрофільними фахівцями команди супроводу: асистентом вчителя, асистентом дитини, вчителем. Наголосила, що основою запровадження інклюзивного навчання в ЗЗСО є командний підхід, а запорукою ефективного інклюзивного навчання - взаємодія вчителів, відповідних фахівців, батьків та учнів. Здобувачі мали змогу ознайомитися з корекційно-розвивальними вправами.
Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність і активність гостьового лектора, викликали позитивні враження.
Щиро дякуємо Зої Михайлівні за цікаву та корисну лекцію, а організаторам – за надану можливість долучитися до заходу.