26 листопада 2021 року викладачі факультету ПФМО (Инна Коренева та Анастасия Полякова) відвідали вебінар: "Інструменти публікування відкритих даних для студентів і викладачів природничих спеціальностей".
Організаторами та спікерами стали Олексій Марущак, молодший науковий співробітник Відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена, оператор GBIF Української природоохоронної групи, Інститутів зоології та ботаніки НАН України та Житомирського державного університету ім. Івана Франка, а також Олексій Василюк, молодший науковий співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Голова правління Української природоохоронної групи.
Були розглянути питання, що стосувалися принципів використання мереж відкритих даних, що містять значний масив інформації про біорізноманіття та особливості їх використання у науковій роботі біологічних факультетів.
Також були представлені можливості додатку iNaturalis, соціальної мережі натуралістів, науковців та біологів, яка побудована на концепції картування і обміну спостереженнями за біорізноманіття по всьому світу.
Обидві мережі є платформами для наукових досліджень, надаючи цінні відкриті дані для дослідницьких проєків, музеїв, ботанічних садів, різних організацій і громадськості. Об’ємні масиви даних які охоплюють теми від наслідків зміни клімату, розповсюдження інвазійних, чужорідних шкідників до пріоритетів для збереження охоронних територій, продовольчої безпеки та здоров'я людей, дозволяють вченим, дослідникам та іншим натуралістам застосовувати представлені дані у рецензованих публікаціях та програмних документах.
Було емоційно, інформативно, цікаво!
Дякуємо спікерам!