«Патріотизм – це не любов до ідеї,

а любов до вітчизни» 
В.Распутін. 


Ці слова і стали темою виховного заходу, проведеного у 22-Б та 21-Б групах студентами магістратури Товстикою Оксаною та Білашом Романом. Виховний захід проведений 23 жовтня 2017 року у формі екскурсії до Глухівського міського краєзнавчого музею. 

Мета екскурсії: розширити знання студентів про історію, матеріальну та духовну культуру, а також природні надбання Глухівщини; формувати навички роботи з історичними джерелами; розвивати інтерес до історії батьківщини; виховувати почуття патріотизму, гідності та гордості за свою країну. 
Студентам була проведена змістовна та цікава екскурсія музеєм, під час якої вони мали можливість ознайомитися з культурними та історичними надбаннями Глухівщини різних епох.

Для студентів-біологів особливо цікава була експозиція зали природи, що розповідає про корисні копалини, рельєф, клімат, ґрунти, водні ресурси, флору і фауну Глухівщини. Значної уваги заслуговували палеонтологічні знахідки (кістки та бивень мамонтів, відбитки та залишки безхребетних на мінеральних породах тощо). 

Зараз наша вітчизна переживає скрутні часи, адже в країні відбуваються складні соціально-економічні та політичні процеси. Саме в цей період важливе та особливе значення має патріотичне виховання в освіті.

 

Товстика О., Білаш Р.

 (студенти 62-МБ групи)

 

Є тільки одне благо – знання

й тільки одне зло – неуцтво.

Сократ

Сучасний світ потребує людини з високим рівнем загальної культури, освіти, людини цілеспрямованої, мобільної, здатної швидко орієнтуватися і приймати оптимальні рішення у складних обставинах. Цей перелік вимог сучасності до людини можна продовжувати і продовжувати. Але безперечним залишається одне: чим вищий рівень знань людини, тим більше вона відповідає всім цим вимогам, тим ширші можливості відкриваються перед нею, тим легше знаходить вона своє місце в суспільстві.

У зв’язку з вищесказаним, 19 жовтня 2017 року для студентів 61М-Б групи, була проведена кураторська година. Організаторами виступили Хлус М.С. і Коваленко А.М. Захід було проведено у формі круглого столу, де кожен мав змогу висловити свою точку зору з даної проблеми.

Мета години спілкування полягала в: сприянні усвідомленню студентами важливості набуття освітив сучасному суспільстві; допомозі у визначенні шляхів вдосконалення власних навичок; вихованні потреби в постійній самоосвітній діяльності; привити любов до знань, показати важливість і правильність обрання професії.

Почало все із вступного слова магістрантів, де було обґрунтовано значення освіти, як нагальної потреби часу. Протягом кураторської години студенти мандрували такими сторінками журналу: «Праця на межі своїх можливостей – шлях до геніальності?»; «Секрети успішного навчання», виконували різноманітні творчі завдання («Мудрість з Дерева пізнання», «Встановіть відповідність»,«Обличчя землянина», «Приказки-пазли», «Видатні вчені біологи»).

Підсумком круглого столу став висновок про те, що знання − величезна сила. Вони допомагають відкривати і глибше пізнавати закони Всесвіту й таємниці мікросвіту, пізнавати себе і людей, знайомитися з подіями сивої давнини і зазирати в майбутнє. Без знань людина не навчиться жити в гармонії з природою, не шкодячи їй і собі, без них не можна комфортно почуватися в нинішньому автоматизованому й комп’ютеризованому світі.

 

 

Художник малює картину

Рожевими фарбами мрій,

Й велика прозора краплина

 Блищить у гущавині вій.

І чим же живе той художник,

Цікаво було б усім знать,

 І світ, що у серці у кожнім,

Він прагне усім показать.

 

Правильно кажуть, що, якщо людина талановита, то талант у неї багатогранний. Однак вона повинна ще зуміти розвинути в собі всі ці дарування, відшліфувати свої здібності і правильно скористатися ними з користю для себе і для людей, але вдається це далеко не всім і вже, у всякому разі, не відразу.

Спроба виявити талановитих студентів ФПФМО видалася з нагоди Дня художника, котрий цього року святкувався 8 жовтня. У зв’язку з цим, з 9 по 13 жовтня 2017 року на факультеті природничої і фізико-математичної освіти створено було виставку творчих робіт студентства. Саме художники сприймають світ не очима, а душею. І це доведено було тематичними малюнками.

Участь у виставці взяли: Сиваш Аліна – 31-Б група; Єсаулкова Ольга – 12-Б група, Биковець Вадим – 62-МБ група, Маляренко Артур – 11-Б група.

Виставка охопила різноманітну тематику: портрети, пейзажі, аніме, натюрморти. Особливо вражали малюнки простим олівцем, що не залишили байдужим нікого. Здавалося, що персонаж із малюнка, намальованого олівцем, ось-ось оживе, очі були глибокими та зі своїм «океаном мрій».

Насолодитися талановитими роботами мали нагоду всі. Завітав до нас і помічник ректора Любивий В.А., який також отримав задоволення від виставки.

Усіх учасників відзначено подяками. Бажаємо творчих успіхів і злетів!!!

5 жовтня 2017 року відбулася І Міжнародна конференція «Природнича освіта і наука для сталого розвитку України: проблеми і перспективи». 
Конференція охопила широку проблематику екологічної освіти та збалансованого господарювання: методологія, концептуальні основи сучасних уявлень про взаємозв’язки людини і біосфери в контексті сталого розвитку; проблеми інноваційного розвитку освіти на засадах сталого розвитку, роль і місце природничих, фізико-математичних та суспільних наук у забезпеченні сталого розвитку.

Сталий розвиток інтерпретувався як загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

Конференція засвідчила, що концепція сталого розвитку є досить актуальною. Свідченням цього стала участь в заході науковців з різних країн (Польща, США, Німеччина) та куточків України (Київ, Херсон, Суми, Чернігів, Полтава). 

Студенти нашого факультету також залучені були до даної конференції. Пленарне засідання відвідали представники студентського самоврядування, студенти 31-Б, 32-Б груп, магістри.

Перші кроки вчорашнього школяра на тернистій стежці вищої школи вимагають від нього не тільки старання та загальної підготовки, але й значних якісних змін. Той, хто не готовий до них, нерідко втрачає навіть бажання здобувати вищу освіту. Тому період адаптації, який ніколи не був простим, набуває ще одного важливого сенсу.

У зв’язку з вищесказаним, для студентів 11-Б групи проведений захід «Психологічні особливості адаптації першокурсників до умов вишу!». Даний тренінг був проведений за ініціативи куратора групи доцента Бурчак Л.В. та з допомогою магістрів Тарасенко С.С., Ковалевської А.С. і психолога університету Рябка Ю.В.

У заході, крім студентів першого курсу, взяли участь представники студентського самоврядування – студдекан Боровик Т., заступник студдекана Мерзляк М., голова інформаційного відділу Афанасенко І., голова відділу зовнішніх зв,язків та міжнародноі діяльності Козлов М.

Основною метою тренінгу було: виявлення основних психологічних особливостей студентів групи,  рис згуртуваності колективу задля адаптації в умовах вишу; визначення проблем, які вже наявні у першокурсників

Незважаючи на низьку температуру повітря в аудиторії, з перших хвилин спілкування зав’язалася дружня, спокійна розмова, у ході якої кожен першокурсник зміг реалізуватися, відкритися, поринути у відверті хвилини тренінгових вправ. Символічно все це було доповнено склянкою гарячої кави, яка й налаштувала на позитив

А почалося все із знайомства, що пройшло у цікавій формі. Студентам І курсу запропоновано було написати на аркуші паперу своє ім’я і на кожну літеру написати відповідну рису характеру, що найбільше характеризує їхню особистість.

Наступний етап тренінгу дозволив виявити проблемами, з якими можуть зустрітися першокурсники під час вступу до ВНЗ. Задля цього, студентам запропоновано написати на листочках, анонімно, по дві проблеми та кинути їх у капелюх.

Після цього організовано групи, які брали папірці з проблемами та обговорювали їх. Кожен із студентів, читаючи проблему, називав шляхи її рішення та можливості знаходження допомоги в інших. Рішення були різноманітні, студенти з особливим захопленням перераховували можливі варіанти подолання проблем, що більш розкрило кожного з них.

Рябко Ю.В. провів вправу на рівень сприймання допомоги та її необхідність. Підпираючи один одного, студенти характеризували відчуття тілесної підтримки, її значення, необхідність тощо.

 Були проведені також вправи на релаксацію та видана пам’ятка для студентів  І курсу про загальні поради в умовах адаптації.

 Можемо констатувати,  що не потрібно боятися звертатися за допомогою як до своїх одногрупників, так і до куратора та працівників університету з метою вирішення певних проблем. Вважаємо, що подібні заходи є цікавими і необхідними для першокурсників. Плануємо в подальшому ще розширити можливості такого роду тренінгів.

 

Викладачу!

В тобі живуть і доброта, і мудрість.

Краса думок твоїх захоплює завжди!

Ти сієш зерна знань у молоді душі.

Щоб розквітали мрії на землі.

 

Перші дні жовтня традиційно знаменуються  розкішним святом – Днем працівників освіти! Це люди, що вчать доброму, світлому, вічному…Це вони сіячі людських душ, мрій, здобутків, творчих злетів. Ті, хто віддають частинку свого серця дорогим вихованцям.

За ініціативи студентського самоврядування (студдекана Боровик Т., заступника студдекана Мерзляк М.) на ФПФМО відбулася святкова програма, присвячена викладачам факультету.

29 вересня 2017 року о 9.20 зібралися в аудиторії 312  зібралися заінтриговані наставники, котрі чекали чогось грандіозного. Святково прибрана аудиторія, залита сонячними променями, налаштовувала на позитив та настрій. Букети квітів, урочисті плакати, різнокольорові кленові листочки – це були атрибути дійства. На дошці в красивому обрамленні висіли плакати «Викладач року», де кожному освітянину факультету студенти присвоїли символічний титул.  Поряд з дошкою на спеціальній ширмі викладачі змогли залишити свої побажання студентам, що втілювали надію, добро, надихали на нові перемоги.

А потім розпочалася й сама святкова програма. Її відкрили ведучі – Афанасенко Іван (12-Б група) та Чернобай Ганна (22-Б група). З почуттям відповідальності, врочистості, поваги лунали слова поздоровлень.

За традицією, до слова запрошено було й декана ФПФМО. Марина Володимирівна, з властивим їй вмінням, звернулася до колег, студентів, привітала з професійним святом, побажала успіхів, натхнення, достойної оцінки нелегкої праці освітян. Після промови, Хроленко М.В. разом з відповідальною за виховну роботу ФПФМО Бурчак Л.В., вручила грамоти студентам факультету, що вже встигли відзначитися на університетських заходах, зокрема foot-quest «Довженковими стежками».

А в зала все лунали й лунали слова вдячності за науку, найкращі побажання, милозвучні вірші, котрі органічно доповнено було піснею «Я бажаю Вам» у виконанні студентки Горбачової Ірини (31-Б група).

Далі викладачам запропонували вікторину, у ході якої наставники давали відповіді на запитання студентів. Скільки ж посмішок і позитиву викликав цей епізод заходу, завершальним етапом якого став анекдот Бурчака С.О. про студентське життя.

Родзинкою програми був конкурс «Думки викладачів», проведений студентами магістратури Ковалевською Альоною і Хлус Мариною. Чарівний капелюх влучно прочитав думки викладачів, що також змусило винуватців дійства посміхатися, плескати в долоні, радіти!!!!А це й ставили за мету!

Неабиякі емоції викликала гумореска «Вареники» у виконанні Гаврильченка Влада  та вірш Осадчої Руслани.

Продовжуючи святковий концерт, студенти І курсу, Андрусенко К., Примачок К., Смоляков З., Козлов М. подарували викладачам розкішні ритми вальсу, під які кожен думав про щось своє, важливе, сокровенне, близьке…

У цей святковий день відбулася й посвята першокурсників у студенти, яку провели старшоки факультету Харченко О. та Ковалевська А. «Новачкам» зачитали клятву й здійснили ритуал посвяти.

Приємним подарунком для викладачів був відео-фільм «Зі святом, викладачі!».

Чимало ще було приємностей, які завершилися заключною піснею «Мій добрий вчителю!» у виконанні Горбачової Ірини та традиційним фото.

Дякуємо за позитив, емоції, гарний настрій, за моменти справжнього свята!!!!

Гарна музика – найкраща таблетка від депресії. І це було влучно доведено на Регіональному фестивалі хіп-хоп культури «Стихи улиц», який відбувся 27 жовтня 2016 року  в м. Глухові.

Серед учасників були і талановиті хлопці нашого факультету – гурт «В один голос» (Биковець Вадим, 61-МБ група та Шкірко Євгеній, 31-Б група).

Дане дійство стало місцем, де якість зображення немає значення, де голоси сплітаються в єдиному, змістовному звучанні, де лунають найкращі струни душі, покладені на символічну музику….

Учасники заздалегідь представили своїм шанувальникам відео-звернення, якими запросили на фестиваль і коротко розказали про свою творчість.

А на самому феєричному фестивалі молодіжної культури наш гурт «В один голос» презентував дебютний альбом «Остаться собой» – результат річної роботи, нервів, сил, творчих поривів… Глядачі «в унісон» з хлопцями читали реп, аплодували, насолоджувалися текстами «зі змістом».

Можна впевнено сказати, що наша молодь вміє відпочивати ґрунтовно та цікаво! Бажаємо хлопцям подальших творчих успіхів, а також сольного концерту на кращих сценах України та світу!!!

 

 

14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно вплинула на історію України.

Козацький рух в Україні був однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби народу за політичну і державну незалежність. У тому, що ми, українці, сьогодні є народом, нацією, провідна роль належить козацтву, яке із століття в століття було єдиним і могутнім форпостом, що пильно стояв на сторожі свободи, гідності і честі України. Недарма іноземці називали Україну «Козацькою республікою», «країною козаків», а українців - «козацькою нацією».

У зв’язку з цим, 12 жовтня 2016 року за ініціативи доцента кафедри біології та основ сільського господарства Мигуна М.П. та студентів 21-Б групи, проведено виховний захід «Козаки моїми очима». У ході дійства студенти презентували інформацію про козацький рух, традиції та звичаї козаків, особливості їх діяльності. Також було продекламовано вірші про козаків і випущено тематичну стінгазету.

У цілому, захід носив національно-патріотичний характер та в деякій мірі зорієнтував студентську молодь на позитивні мотиви діяльності. Сподіваємося, що проведення подібних виховних годин стане доброю традицією факультету природничої і фізико-математичної освіти.

Шандурська Анастасія, студентка 21-Б групи ФПФМО

 

Освіта повинна бути істинною, повною, ясною і міцною. Свого часу Микола Чернишевський зазначав, що без освіти люди і грубі, і бідні, і нещасні. Знання – результат величезної праці і тому – величезної жертви. Однак, нагорода за «вченість» не примушує себе чекати.

6 грудня 2016 року в конференц-залі виставкового центру «Іллінський» (м. Суми) відбулося офіційне нагородження студентів вищих навчальних закладів і вручення іменних стипендій голови Сумської ОДА.

За відмінні успіхи у навчанні, науковій роботі та громадському житті відзначено і студентів нашого факультету. Цього року іменними стипендіатами губернатора стали Міськова Олена (32-Б група), Єременко Наталія (32-Б група). Із рук голови Сумської ОДА Миколи Клочка,  дівчата отримали відповідні дипломи  та почули привітання з нагоди цієї події.

Сподіваємося, що це буде далеко неостання «перемога» в арсеналі  навчальних буднів студентства факультету природничої і фізико-математичної освіти. Успіхів!!!

Єременко Наталія, студентка 32-Б групи ФПФМО

 

 

 

Тим, хто пізнати добро допоміг, 
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг, 
Тим, хто нам крила дарує щодня, 
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання.
Тим, чия праця важка, непроста, 
Тим, чиє слово добром пророста, 
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші святкові і щирі вітання!

У першу неділю жовтня наша країна святкує День працівників освіти. Викладач – це людина, що допомагає стати на вірний шлях, робить своїх вихованців самостійними та відповідальними людьми.

З нагоди свята студенти факультету природничої і фізико-математичної освіти влаштували своїм наставникам справжню феєрію. Лунали чарівні пісні, власні студентські твори, гарні влучні побажання та привітання.

Ведучі свята Мамай Влад (21-Б гр.) та Хаванських Катерина (21-Б гр.) оголосили початок свята, даруючи своїм викладачам прекрасні віршовані рядки, влучні побажання та привітання. Символічним на святі став виступ декана факультету Хроленко М.В., яка майстерно привітала колег зі святом і подякувала студентам за концерт.

Особливої нотки святкуванню надали пісні про Україну, рідну українську землю та родину у виконанні Єременко Н. (32-Б гр.), Вінди Н. (31-Б гр.), Кленько А. (41-Б гр.), Єгорова О. (23-М гр.) та ін. Окрасою дійства стали власні студентські вірші, які були подаровані викладацькій аудиторії.

Детально продуманий сценарій містив і специфічний іспит для викладачів, що не лише змусив наставників посміхатися, а й дещо зблизив студентів з викладачами.

Гарним завершенням концерту стала фінальна пісня «Учителя», під яку студенти подарували квіти викладачам. Також було зроблено стенд «Зі святом, дорогі викладачі», де у вигляді кленових листочків наставники залишили свої побажання студентам.

Хай професія викладача живе вічно! Хай додається їм здоров’я та наснаги! Хай здійснюються всі мрії та бажання! Зі святом, дорогі викладачі!!!

Фесенко К., студентка 41Б групи