Про те, як зробити свій навчальний предмет улюбленим для учнів, у чому користь академічної мобільності та про інші особливі моменти студентського життя… – спілкуємося з майбутнім учителем біології та різносторонньою особистістю Анною АНДРІЄНКО.
Візитка: коротко про себе
Мене звати Андрієнко Анна, мені 21 рік. Народилась і проживаю у місті Глухів, де й навчаюсь на 3 курсі факультету природничої і фізико-математичної освіти за скороченим терміном, адже здобуваю другу освіту.
Я люблю тварин, у мене є дві собаки породи шарпей. Гуляючи на вулиці я люблю споглядати на рослини та небо, майже не звертаючи увагу на оточуючих людей, через це часто не помічаю знайомих… При цьому люблю спілкуватися з різними людьми, дізнаватись невідоме мені раніше та розповідати щось нове для них.
Ви вже закінчуєте бакалаврат, кілька місяців і можна працювати за фахом. Як зробити свій шкільний предмет улюбленим для учнів?
Як зробити свій шкільний предмет улюбленим для учнів? Все просто – полюбити його самому. Не потрібно сприймати свій предмет як рутинну роботу, яку «потрібно» виконувати. Необхідно самовдосконалюватися, дізнаватися та пробувати нове. Йти в ногу з часом і з учнями. Більше цікавого, а не нудного викладення інформації, яка забувається вже через кілька хвилин, після її оголошення. Не готуватися до всіх уроків за однаковим алгоритмом. Звичайно, цього неможливо досягти одразу. Тому потрібно вміти спостерігати, слухати та чути учнів, знайти з ними спільну мову.
Чи є у Вас хобі?
Так, у мене є декілька хобі. У вільний час дуже люблю читати книги. Читаю майже усі жанри, але найбільше полюбляю фентезі, трилери та детективи. Завдяки цьому захопленню, я є членом невеликого книжкового клубу. Ми знаходимось у різних містах і навіть країнах, але нас об’єднала любов до книжок. Ми часто влаштовуємо «спільні читання». Обираємо якусь одну книжку, поступово читаємо, встановлюючи норму на певний проміжок часу, а потім обговорюємо, ділимося думками і враженнями.
Крім цього я люблю малювати. Також я вирізаю витинанки. Раніше займалась цим професійно, а зараз рідко і надихнувшись чимось.
Чим особливий для Вас факультет природничої і фізико-математичної освіти?
Завдяки різним заходам на факультеті, я брала участь у нових для себе подіях. Саме тут я вперше виступала на концерті на сцені, а не лише допомагала за кулісами. Тут я брала участь у своїх перших конференціях, писала наукові роботи, публікувала тези, перемагала в олімпіадах.
На факультеті працюють такі різні й цікаві люди. Кожен з них особистість зі своїми думками, поглядами та підходом у викладанні. Спостерігаючи за ними, слухаючи та чуючи, можна почерпнути багато важливого для себе.
І про академічну мобільність… розкажіть про свій досвід навчання за обміном
У минулому семестрі я брала участь у програмі внутрішньої академічної мобільності, під час якої опанувала 13 кредитів ECTS у Хмельницькому національному університеті. Однозначно, це був дуже гарний досвід.
Ми мали нагоду вивчати три дисципліни, які обрали самостійно. Навчались ми у трьох різних групах, а тому знаходження спільної мови з новими тимчасовими одногрупниками стало нашим додатковим завданням. У кожного з трьох викладачів був свій стиль викладання, а отже, це була нагода для нас поспостерігати за різними підходами й почерпнути для себе щось, окрім матеріалу дисципліни.
У кінці семестру ми здавали один залік і два екзамени. Новим досвідом стала форма проведення екзаменів. У Хмельницькому університеті вони проходять у вигляді тестування.
По закінченню участі в мобільності, я можу сказати, що як би іноді важко не було, я зовсім не шкодую, що погодилась на участь. І, можливо, повторила б цей досвід.