Інтерв’ю з Артемієм Громаком: про 2 місяці на посаді голови студентської ради факультету природничої і фізико-математичної освіти, навчання, громадську діяльність, «квартирники» і не тільки

 

Візитка: коротко про себе

Я, Громак Артемій, навчаюся в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка на факультеті природничої і фізико-математичної освіти. Мої принципи в роботі та житті: відповідальність, відкритість, системність, співробітництво, доброзичливість. Умію розв’язувати приклади та задачі (не лише математичні, а й ті, які висуває життя), граю на фортепіано та пишу поезії.

Як воно – бути головою студентської ради факультету?

Бути  студентським деканом - дуже цікаво, але й відповідально. Адже вирішення питань захисту прав та інтересів  студентів, забезпечення виконання студентами своїх обов'язків, сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності - це непроста справа, яка потребує і зусиль, і часу. Хочеться зробити свій внесок у розвиток студентського руху в університеті. Я пишаюся, що вже маю згуртовану, надійну команду, яка прагне зробити студентське життя змістовним та цікавим, яка цінує традиції університету і готова їх примножувати.

Які здобутки за цей час?

Студентське самоврядування факультету природничої і фізико-математичної освіти я очолюю з 15 грудня 2022 року. Це невеликий проміжок часу для здобутків. Сформована команда, яка окреслила основні завдання, визначила напрямки роботи. Ми організували й провели фотоконкурс «Крижана краса, яка гріє серця», флешмоб «З любов’ю до ЗСУ»; долучалися до загальноуніверситетських заходів; зараз триває відеоконкурс читців поезії «Ясна владарка темних ночей», метою якого є вшанування творчої спадщини Лесі Українки.

Які плани на майбутнє? Відомо, що плани краще тримати в таємниці, але анонс основного для читачів

Усі плани пов’язані з вірою в ЗСУ, з вірою в ПЕРЕМОГУ, з вірою в МИР на нашій рідній землі. І з цією вірою буду реалізовувати свою передвиборчу програму.

Чому обрали саме цю спеціальність/університет?

Багато причин змусили мене обрати навчання в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка, але серед них є основні: престижність закладу, отримання професії саме педагога, продовження родинної династії. Прагну здобути міцні знання, стати висококваліфікованим фахівцем. Математика, фізика, інформатика - мої улюблені предмети. Мені цікаво їх вивчати. Необхідно також навчитися навчати дітей. Цього потребує майбутня професія вчителя.

Математики не отримують Нобелівську премію. Яку премію запровадили б Ви?

Найпрестижнішою відзнакою в математиці, яка порівнюється із Нобелівською премією, вважається Медаль Філдса. Вона надається двом, трьом або чотирьом математикам на Міжнародному конгресі математиків раз на чотири роки. Я не математичний експерт, та запровадив би відзнаку «Відданість справі» і нагородив би всіх викладачів, які продовжують нас навчати в умовах війни.

Найулюбленіший закон або формула?

Мій найулюбленіший закон – закон бумеранга. Усміхайся – і світ вертатиме тобі усмішку.

І про «квартирник»… не навчанням єдиним… Що це? Як потрапили? Що презентуєте на заходах? Що це для Вас особисто? Чи не плануєте подібне на факультеті?

Квартирник – це зібрання талановитих людей, які діляться своєю творчістю з присутніми. Уперше запросила нас із сестрою Ніна Шубнікова (наша родина вже давно співпрацює з Глухівською публічною бібліотекою, бере участь у різних конкурсах, проєктах, заходах). На квартирнику я презентував авторські поезії про життя, про війну, про любов… Для мене це можливість поділитися власною творчістю, висловити свій погляд на сучасні події, поспілкуватися з талановитою молоддю та познайомитися з новими креативними людьми.

Звісно, квартирник – цікавий формат заходу. До речі, дякую за гарну ідею – зробити щось подібне на факультеті. Думаю, незабаром зможу втілити це в життя.