Головна мета національного виховання молоді полягає у формуванні свідомого громадянина України, активного провідника національної ідеї, представника української національної еліти через набуття молодим поколінням національної свідомості, активної громадської позиції та високих моральних якостей. Тому минуле та сьогоденне українського козацтва є актуальною темою у вихованні студентської молоді.
Період Козаччини – надзвичайно важлива сторінка нашої історії. Українці пишаються культурною спадщиною козаків та їх боротьбою за нашу національну ідею. Важливим аспектом духовного світу козаків була пошана до батьків та старших. У відносинах з батьками і взагалі зі старшими дотримувалися стриманості, ввічливості і поважності. Пошаною користувалися праця серед запорожців, а засуджувалися лінощі і заздрощі. Величезним блюзнірством вважалися сміх та жарти над старістю і старими людьми. Козацькі діти з раннього дитинства строго дотримувалися правил: не можна сидіти, коли стоїть доросла, особливо літня людина, тим більше жінка; не можна чекати, поки першим привітається старший. У цих правилах етикету проявлялася повага до людської гідності.
Протягом століть в середовищі українського козацтва була сформована велика скарбниця життєвої мудрості, духовних цінностей, знайомство з якими є важливим фактором виховання сучасних студентів. Тому напередодні святкування Дня козацтва 23-М групою (куратор: Прокопець Т. О.) для студентів факультету природничої і фізико-математичної освіти було проведено тематичний захід «Козаччина – синонім свободи».
Мета заходу-гри-підтримати усіх, хто цікавиться історією України та розширити їх знання про звитягу захисників доби Київської Русі та українських козаків. У програмі були подані історичні відомості, фото видатних історичних постатей; проведена вікторина та конкурси між командами учасників. Протягом дійства студенти мали змогу відчути себе справжніми козаками і козачками, вкотре переконавшиь, що козацькому роду нема переводу!