21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
День гідності і свободи був встановлений указом президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року «Про День гідності і свободи». Згідно з указом президента Порошенка, День гідності і свободи встановлено «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також на знак належної поваги до патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року — лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Метою запровадження пам’ятної дати, згідно із указом, стало утвердження і Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.
21 листопада 2013 року громадяни України вийшли на київський Майдан Незалежності на знак протесту проти відмови підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. У ніч із 29 на 30 листопада активістів жорстоко розігнали правоохоронці, що перетворило мирний Євромайдан на Революцію Гідності.
Революція призвела до численних людських жертв і закінчилася поваленням режиму Януковича і втечею екс-президента. Україна заплатила високу ціну за те, що обрала свободу.
Традиційно 21 листопада люди шанують пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України і поминають загиблих під час Революції Гідності, приносять квіти і лампадки до пам’ятних місць. Зокрема, цього дня відбувається покладання квітів на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві.
З метою вшанування героїв України пропонуємо для перегляду фільм
«Зима, що нас змінила»