По завершенню однієї з екскурсій до Музею Природи, учень другого класу запитав: «У вас університет тільки для дорослих? А університет для дітей – є?»

Університет для дітей?! Ви чули про таке? Так-так, ви правильно зрозуміли для дітей!  Ми вирішили його створити на факультеті природничої і фізико-математичної освіти Глухівського національного університету імені Олександра Довженка.

Викладачі факультету є достойними продовжувачами фахівців екскурсійної справи М.І Демкова, К.П. Ягодовського, Л.К. Нарочної, Г.В. Ковальчук.

           Історично так склалось, що багато років майбутні вчителі початкових класів, біології набували педагогічного досвіду та майстерності, проводячи екскурсії зі школярами у Музеї природи, який є невід’ємною частиною факультету. Екскурсійний фах опановували перший проректор університету доктор пед. наук, доцент Хроленко М.В., декан факультету природничої і фізико-математичної освіти доктор пед. наук, доцент Коренева І.М. і майже всі викладачі кафедри теорії і методики викладання природничих дисциплін.

           Музей Природи – це навчальний музей, навчальна лабораторія, де студенти, учні та всі ті, хто цікавляться біологією можуть вдосконалити свої знання. Біологію не можна вивчити за текстом підручника, її потрібно побачити та відчути.

          Зараз екскурсії для дітей різного віку та всіх небайдужих до рідної природи проводить А.М. Кмець.  Вона – методист, гуру-екскурсовод, особистість, залюблена в природу, яка знає всі її таємниці та може дати відповіді на запитання найдопитливіших екскурсантів, або ж порадить, де це можна прочитати. З нею легко, цікаво та неупереджено. Отож, коли відчиняються двері і вас вітає пані Алла – розпочинається магія. З нею ви маєте змогу відвідати Музей Природи та зануритися в світ біорізноманіття. Для тих, кого сюди привів пізнавальний інтерес, знайдеться цікава історія про комах, птахів та ссавців рідного краю. Хто вже відчуває себе юним науковцем – може в умовах реального часу провести міні-експеримент з мікроскопом. Для малечі віку «чомусиків» завжди знайдуться загадки та легенди. Як розпізнати птахів за голосом та силуетом у польоті, чиє гніздечко схоже на теплу м’якеньку рукавичку, що робити, якщо пташеня випало з гнізда, чиї сліди можна зустріти в лісі – про все це та багато іншого можна слухати годинами.

 А нещодавно музей відвідали представники університету третього віку. І нехай цим студентам 60 +, але їх зацікавленості, емоційності можна тільки позаздрити.

          У кожного університету є щось унікальне, чим він не схожий на інші й що викликає бажання повернутися. Саме так і буває з екскурсією до Музею Природи. Колись жвавий першокласник, який дав відповіді на всі загадки, згодом стає студентом факультету природничої і фізико-математичної освіти, переймається проблемами довкілля та здобуває перемоги на олімпіадах. Тут є своя особлива формула – місце з унікальними експонатами помножене на майстерність досвідченого педагога донести до глядача те, що інколи не знайдеш навіть в книгах. Місце, де завжди чекають на тих, хто прагне відкривати нове, де навіть найбільший скептик отримає інформацію для роздумів.