Дослідження метеорних тіл та їхньої взаємодії з атмосферою Землі для сучасної науки має велике значення у ході вирішення цілого ряду астрономічних, геофізичних і прикладних задач: вивчення походження та еволюції Сонячної системи, використання розсіяння радіохвиль на метеорних слідах для потреб радіозв’язку, безпека польотів космічних апаратів тощо. 
Організація роботи щодо спостереження вторгнень об’єктів космосу в земну атмосферу була однією з пріоритетних проблем, якою переймався видатний астроном, першовідкривач комет 67Р / Чурюмова-Герасименко (1969 р.) і С / 1986 N1 / Чурюмова-Солодовнікова (1986 р.), член-кореспондент НАН України Клим Чурюмов (19.02.1937–14.10.2016 рр.).
У 2013 році група учених (В. Кручиненко, А. Відьмаченко, О. Стєклов, Е. Стеклов та ін.) під керівництвом К. Чурюмова виступила з пропозицією про необхідність створення служби наземного аерокосмічного моніторингу з назвою «Єдина Мережа Чурюмова». Сьогодні до «Єдиної Мережі Чурюмова» входять окремі пункти (регіональні центри), у яких «космічні патрулі» накопичують і зберігають інформацію про аерокосмічні вторгненні в зоні своєї відповідальності, а також обмінюються даними з подібними центрами інших регіонів України.
У жовтні 2016 р. у Глухові під час проведення І Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми сучасної астрономії та методики її викладання» між науковою групою К. Чурюмова і професорсько-викладацьким складом кафедри фізико-математичної освіти та інформатики Університету досягнуто домовленості щодо створення регіонального центру спостережень космічних вторгнень на факультеті природничої і фізико-математичної освіти.
Сьогодні продовжується робота викладачів кафедри щодо організації «космічних патрулів» зі студентами Університету й учнями різних вікових груп. Особливу увагу приділено роботі з учнями початкових класів. Практика такої роботи довела, що маленькі дослідники з неабияким ентузіазмом беруться за справу і відповідально ставляться до спостережень. Використовуючи фотокамери мобільних телефонів, учні доволі часто фіксують цікаві космічні події, а у багатьох випадках до фотофіксації метеоритних вторгнень долучаються й батьки. 
На фото: 1 – «космічний патруль» 3-Б класу Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Глухівської міської ради Сумської області; 2 – під час розповіді; 3 – вивчаємо розташування зірок (вчитель Н. В. Грудиніна, фото Н. Грудиніної); 4 – траєкторія руху метеора (24.01.2019 р., м. Глухів, фото Б. Грудиніна); 5 – траєкторія руху метеора (19.09.2017, м. Київ, фото О. Стєклова); 6 – траєкторія руху метеора (04.07.2013, м. Київ, фото О. Стєклова).

Світлина від Liana Burchak. Світлина від Liana Burchak.
Світлина від Liana Burchak. Світлина від Liana Burchak. Світлина від Liana Burchak.