Створити безпечне освітнє середовище — одне з першочергових завдань закладу освіти, виконання якого має реалізувати право на безпечні та нешкідливі умови навчання та праці в умовах війни.
Тож цим мають займатися керівники закладів освіти, педагогічні працівники, громадськість спільними зусиллями. До того ж, всім учасникам освітнього процесу важливо опанувати основні правила безпечної поведінки.
14 вересня 2023 року академічна спільнота факультету природничої і фізико-математичної освіти долучилася до лекції начальника штабу цивільної оборони Глухівського НПУ ім.О.Довженка Олександра ШПАКА "Безпека освітнього середовища".
Присутні ознайомилися із переліком укриттів університету, алгоритмами дій викладачів та здобувачів під час артобстрілу або бомбардування, у разі виникнення техногенної катастрофи на АЕС, у разі атаки із застосуванням хімічної зброї.
Таким чином, безпечне освітнє середовище – це стан освітнього середовища, в якому: наявні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю здобувачів і педагогів, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання, а також дотримано прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника навчально-виховного процесу.
Навчання триває, адміністрація нашого університету та педагогічний колектив шукають нові можливості для створення найбезпечніших умов навчання і праці.