Неначе заповідь – згадайте:

Нам жити з тим, що обереш.

Відповідальність пам'ятайте:

Як голосуєш – так живеш!

Саме сьогодні на нашому факультеті відбувалися цікаві дійства, пов’язані з виборами голови студентського самоврядування факультету та благодійним ярмарком.

Ранок 26 вересня 2017 року розпочався святково – в коридорі лунала українська музика, студенти жваво лаштували «смаколики»  для продажу на благодійному ярмарку.

Трохи осторонь, за окремим столом, розмістилися студенти Афанасенко Іван (12-Б група) і Козлов Мирослав (12-Б група), котрі реєстрували учасників виборчого процесу. Кожен студент факультету мав нагоду проголосувати за обраного кандидата у спеціальному бюлетні.

Цього разу, на посаду студдекана кандидатами стали:

Боровик Т.С., студентка 22-Б групи,

Чернобай Г.С., студентка 22-Б групи,

Якименко М.О., студентка 21-Б групи.

Усі дівчата добре відомі факультету, розумні, красиві, ввічливі, працьовиті. А дві з них, Боровик Т. і Якименко М. є ще й старостами академічних груп. Тому, як кажуть, вибирати було з чого.

Паралельно з волевиявленням, можна було заглянути на благодійний ярмарок, де гостинно студенти пригощали різноманітними «виробами кулінарії» за символічну плату.  Байдужими не можна було залишитися, бо в продажу були: улюблений усім салат «Олів’є»,  найсмачніший торт «Медовик», тарталетки з червоною ікрою, бутерброди, цукерки, а також чай і кава.

У кінці робочого дня, лічильна комісія підрахувала голоси виборців. За переважною більшістю голосів (90 голосів), перемогу отримала студентка 22-Б групи Боровик Тетяна Сергіївна – беззаперечний лідер у своїй академічній групі та прекрасний організатор на факультеті.

Вітаємо Тетяну! Бажаємо їй успіху та порозуміння на обраній посаді! Нехай «головування» приносить лише задоволення!

 

Хто з фізкультурою на «ти»,

 в житті досягне він мети,

бо в спорті – міць та сила

 і для душі, й для тіла.

 

Це довели студенти нашого факультету на Олімпійському уроці – 2017, котрі взяли участь у спортивних змаганнях між командами університету. Захід відбувся 21 вересня 2017 року о 17.00. Місцем баталій стала центральна площа університету.

Цього разу, ФПФМО представляла команда «Драйв», яку очолив Афанасенко Іван, студент 12-Б групи. Наче клітина, що є живою, динамічною системою, учасники команди виявилися згуртованими, дружніми, спритними, з високим рівнем взаємодопомоги.

Гучний девіз «Что такое клевый лайф? Это жизнь в команде Драйв!» також органічно охарактеризував нашу команду.

Боротьба була насиченою, але навіть розбиті коліна не завадили нашим розумникам отримати призове ІІІ місце.

Вітаємо «Драйв»!!! Нехай драйвово Вам буде в житті!

 

Вітаймо вас, студенти України!
Судились вам нові стежки,
Вам головні даються ролі,
Щоб відкривать нові зірки.
Вам будувать міцну державу,
Її вам пильно берегти.
Щоб світову здобути славу,
Ідіть відважно до мети!

Що турбує ще вчорашніх школярів, а сьогодні вже студентів на початку навчального року? Майбутні лекції? Сесія?  Навчальні аудиторії? Та ні. У першу чергу – це посвята в студенти. Першокурсники з особливим інтересом вникають у нове доросле життя.

Цьогоріч, студентам-новачкам нашого університету вготували цікаву та насичену програму. Спочатку, на центральній площі університету студенти поринули в Foot-quest «Довженковими стежками». Це було змагання між командами різних факультетів.

Команда ФПФМО обрала назву «Non stop», капітаном був Афанасенко Іван, студент 12-Б групи. Усього до складу команди входило 10 студентів.

Ох і цікавими ж були конкурси для «новеньких» - різноманітні станції: естафета, логічні вправи, «Хто зверху?», «Вгадай пісню», спортивна станція тощо.

Кожна станція оцінювалася балами, які потім виводилися в загальну оцінку.

За рішенням суддів, беззаперечну перемогу отримала команда саме нашого факультету, бо це молодь, яка знає, що не будь-яке поле можна засіяти, не будь-яке кільце можна одягнути на пальця, що ряди бувають не лише торговельні і т.п.

Це підкреслює одне – студенти ФПФМО самі творчі, креативні, спритні, розумні!

Пізніше організатори заходу (Молодіжний центр та студенти-старшоки) перейшли до посвяти «Blockbuster», яку для першокурсників нашого факультету здійснив Пірат Карибського моря – Джек Горобець.

За словами самих «менших», це було феєрично, захоплююче, цікаво, по-справжньому живо.

Отже, прийняли в родину новачків, обігріли, розвеселили. Тепер і їхня черга дати влучну відповідь гарними оцінками, ґрунтовними публікаціями, дослідженнями, харизматичними проектами!

У добру путь! Ласкаво просимо до родину славетного університету!!!

 

 

Традиційно початок навчального року характеризується тим, що факультет гостинно відкриває двері для «новачків» - студентів І курсу.

Цей рік не став виключенням. У свою дружню, факультетську родину було прийнято понад 40 першокурсників.

Молоді, енергійні, але дещо розгублені студенти вже змогли про себе заявити. Кожна група І курсу факультету випустила стінгазету «Знайомтесь! Це ми!», де було представлено світлини куратора групи та студентів.

Відтак, 11-Б групу очолила доцент Бурчак Ліана Володимирівна, 12-Б групу – доцент Мегем Олеся Миколаївна, 13-м і 14-М групи – старший викладач Рябко Андрій Вікторович, 15-Ф групу – доцент Грудинін Борис Олександрович.

Викладачі та студенти інших курсів можуть ознайомитися з «новенькими» учасниками навчально-виховного процесу задля успішності викладання та учіння.

В добру путь!Успіхів у всьому!

 

 

Саме так і сталося у нашому випадку. 8 вересня 2017 року відбулося спільне засідання Президії Національної академії педагогічних наук України і Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Ціла плеяда академіків, докторів наук, професорів, науковців відвідала  наш заклад з офіційним візитом.

Основною метою зустрічі було обговорення необхідності підвищення якості української освіти з урахуванням світових тенденцій розвитку освітніх систем, що передбачено в Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». Йшлося також і про реформування загальної середньої освіти й підготовки вчителя до відповідних змін.

До прийому поважних гостей готувався і наш факультет. Напередодні, доцент Мегем О.М. разом зі студентським самоврядуванням організувала виставку наукового доробку викладачів і студентів. Свідченням цього стали різноманітні посібники, монографії, підручники, публікації в періодичних виданнях, грамоти, подяки тощо. Значним доповненням виставки стала «фотогалерея» доцента Хлонь Н.В., де відображено було красу рідного краю в різні пори року.

На факультет природничої і фізико-математичної освіти завітав Биков Валерій Юхимович, директор Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, доктор технічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України), котрий ознайомив викладачів і студентів з основними тенденціями науково-технічного прогресу в ІКТ-сфері.

Доповідач влучно оперував термінами «хмарні технології», «інтернет людей», «інтернет речей» тощо. Наголошено було й на перспективах застосування роботів, які б не перекреслювали цінність людини, а, навпаки, стали їй на допомогу в новому освітньому просторі.

Валерій Юхимович також звернувся до студентства із запрошенням продовжити навчання в аспірантурі Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, як одного з провідних закладів щодо проблематики ІКТ.

Слухачі мали змогу задати запитання лекторові та поспілкуватися з ним щодо перспектив нової української школи.

Горді, що можемо вітати в себе гостей такого рівня! Сподіваємося, що схожі зустрічі стануть традицією для нашого університету, й , зокрема, факультету.

 

 

Серце віддаю дітям (В. Сухомлинський)

 

Першого дня осені традиційно згуртовуються ті люди, котрі своє серце віддають дітям. Мова йде про педагогів, які вчать доброму, світлому, вічному.

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка вже багато років є осередком підготовки майбутніх учителів. Цього року святкові заходи в Глухові розпочалися саме з урочистостей у виші. Гімн України символічно поринув у височінь і нагадав присутнім, що літо закінчилося й розпочинається пора занять, відповідальностей, обов’язків, творчих поривів.

Факультет природничої і фізико-математичної освіти на чолі з керманичем, доцентом Хроленко Мариною Володимирівною, вишикувався на центральній площі університету. Першокурсники знервовано оглядали присутніх, чекаючи чогось неймовірного, нового…

До всіх присутніх звернувся ректор університету Курок Олександр Іванович, котрий привітав з початком нового навчального року, подякував колегам за професіоналізм і побажав вдалих здобутків першокурсникам.

Нове покоління славетного навчального закладу вдумливо прислухалися до ритму гімну університету у виконанні керівника виховного відділу Дзекелева Р.Є.

Зі словами привітання до студентів І курсу звернулися: голова Глухівської районної державної адміністрації Ткаченко О.О., ветеран праці, викладач-історик Борисенко В.О., відповідальний секретар приймальної комісії Земка О.І. Кожен побажав присутнім успіхів у новому навчальному році, здоров’я, благополуччя. Кращі студенти за рейтингом вступу були відзначені грамотами.

Цього вересневого ранку також лунали й музичні привітання, що допомагали розрядити урочистість та зігрітися в прохолодну погоду.

За традицією, до стели О.Довженка першокурсники поставили корзину квітів та промовили клятву студентів І курсу. Також пролунав і перший дзвінок для  «новачків».

Після дійства на центральній площі, студенти разом з деканами та кураторами розійшлися факультетами, де мали змогу побачити аудиторії, ознайомитися коротенько з умовами навчання в університеті, структурою факультету, розкладом тощо. Призначено було й кураторів груп: доцент Бурчак Л.В. (11-Б), доцент Мегем О.М. (12-Б), старший викладач Рябко А.В. (13-14 М), доцент Грудинін Б.О. (15-Ф).

І на завершення. першокурсники взяли участь в мітингу-реквіємі та поклали квіти до меморіалу.

Бажаємо вдалого нового навчального року, оптимізму, наполегливості на благо нашої України! Хай здоровиться!

 

Відповідальна за виховну роботу ФПФМО,

доцент Бурчак Л.В.

Активність студентів нашого факультету не знає меж. І підтвердженням цього є виступи на різноманітних заходах університету та міста. Зокрема, чудовим співом потішили наші студентки Горбачова Ірина (21Б група) та Кленько Альона (41Б група) студентів з Німеччини, які працюють-гостюють в університеті вже тиждень поспіль. Мета приїзду студентів до нас із Німеччини - обмін досвідом роботи з розумово відсталими дітьми. Німецькі гості були надто привітні! Підтанцьовували дівчатам, дуже гарно, від щирого серця аплодували, посміхалися, спілкувалися української мовою.

Також вдало виступили наші студенти Горбачова І. (21Б група), Єгоров О. (23М група) у Міському Палаці культури, де відбувся фестиваль «Пісні, опалені війною», присвячений Дню партизанської слави. Душевні пісні змусили задуматися, згадати, вшанувати народних месників, що вибороли перемогу!

Так тримати! Факультет гордий своїми студентами! 

 

 
 

Традиційно 22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. За загальним визнанням, Велика Вітчизняна війна по праву називається всенародною. Безумовним підтвердженням цього є широкий розмах партизанського руху та героїзм патріотів-підпільників, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.

У зв’язку з цим, на факультеті природничої і фізико-математичної освіти за ініціативи доцента Бурчак Л.В., доцента Кухарчука Р.П. та асистента Кмець А.М. проведено виховний захід «Стежками партизанської слави».  У дійстві взяли участь студенти 11Б, 12Б, 14М, 21Б груп.

Кмець А.М. – нашадок (онучка) славетного комісара А.П. Білявського, котрий діяв в загоні народних месників під керівництвом П.Л. Кульбаки. Тому цілком логічним став факт присутності її на заході. Студентів було ознайомлено зі сторінками життя видатного месника, його партизанською діяльністю, раритетними документами (повістка про призов на військову службу, звістка  про  загибель, документ про присудження нагороди тощо). Було одночасно цікаво й гордо від того, що цей герой народився в нашому місті, закінчив наш навчальний заклад, ходив славетними вуличками і, що саме головне, наблизив своїми подвигами перемогу в складі партизанського загону.

Також присутні мали змогу потримати в руках і погортати сторінки книги спогадів про А.П. Білявського та події тих часів.

Наприкінці заходу студенти переглянули фільм про П.Л. Кульбаку, який за бойові подвиги в 1944 році удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Символічно вшанували пам’ять про народних месників хвилиною мовчання і щиро дали собі обіцянку – не забувати подвиги тих, хто виборов для нас святу ПЕРЕМОГУ!

 

                            Відповідальна за виховну роботу на факультеті доц. Бурчак Л.В.

 

 

 
 

Прекрасного осіннього дня стартував проект РБК «Караоке як удома». Позитивні емоції, підтримка, щирі оплески подарували заряд енергії та натхненний спів учасників. Наш факультет представила найактивніша та найсильніша частина – гурт «В Один Голос» і сольний виконавець Давидов Євген. Хлопці запалили власну зірку, поділилися силою голосу та наспівали Перемогу.

Перше місце та головний приз «Безкоштовний запис пісні на студії» отримав Давидов Євгеній (44-Ф група), який встигав не лише виконувати самостійно пісні, а ще й допомагати друзям. Друге місце «срібло» отримав гурт «В Один Голос», до складу якого входять студент 61 МБ групи  Биковець Вадим і студент 31 Б групи Шкірко Євгеній. 

Тож Вітаємо наших переможців та чекаємо від них нових нагород!!!

 

Фесенко К., студентка 41-Б групи

 

 

 
 

Традиція посвяти в першокурсники триває в університеті вже багато років. Це своєрідний ритуал, який із задоволенням чекають не тільки новачки-студенти, але і старшокурсники, які бажають передати естафету.

На посвяті студентів першого курсу, що отримала назву «Гра Престолів» зібрались всі факультети університетського королівства. Достойно та з честю наш факультет презентувало 5 груп (11-Б, 12-Б, 13-М, 14-М, 15-Ф). Під червоним прапором, з гордо піднятою головою, вони крокували площею університету та викарбували першу сторінку життя вже як дійсні довженківці. Запал, маса позитиву та бажання проявляти себе, ось, що дійсно можна було побачити в очах вражених містичним шоу створеного дійства.

У той час, коли більшість ліниво спить на ліжку, ми творимо історію... Не залишаємося осторонь, тримаємо руку на пульсі, будемо завжди на висоті!Той день, коли всі переступають поріг університету залишається в пам’яті на довгі роки.

Студентка 41 Б групи Фесенко Катерина

 

 
 

Відомо, що для кожної події є свій час. А 1 вересня – це кінець літніх канікул, початок осені і, безумовно, урочистості з нагоди Дня Знань. Традиційно цього дня Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка гостинно відкрив свої двері для студентів, магістрів, аспірантів, викладачів та гостей.

Святкову лінійку було розпочато зі слухання гімну, після чого ведучі надали слово ректору університету, професору Курку О.І., який привітав присутніх із святом, побажав успіхів у навчанні та особистому житті.

На святі почесними гостями були: президент НАПН України, видатний український вчений у галузі соціальної філософії Кремень В.Г., губернатор м. Суми Клочко М.А., начальник департаменту освіти і науки Сумської ОДА Попова О.І., мер міста Глухова Терещенко Мішель та ін. Кожен висловив присутнім вітальні слова, наголосивши на вагомості діяльності саме в освітній галузі.

Значним доповненням свята в університеті стала когорта магістрантів, котрі одягнули чорні мантії, що символізували досвідченість, впевненість, могутній фактор інтелектуального та духовного потенціалу української молоді…

Факультет природничої та фізико-математичної освіти цього року прийняв у свою дружню родину понад 60 першокурсників, а також спеціалістів і магістрантів. Студенти І курсу мали змогу зустрітися з деканом факультету кандидатом педагогічних наук, доцентом Хроленко М.В., ознайомитися з особливостями навчання у вищій школі, специфікою факультету тощо.

 Хочеться у цей святковий день побажати всім гідно здобувати знання, досягти своєї мети у житті, знайти взаєморозуміння з викладачами, зустріти добрих і надійних друзів. Щасти!