Дива іноді трапляються, але

 над цим доводиться попрацювати.

 

Дива – там, де у них вірять, і чим більше вірять, тим вони частіше трапляються. Це зразково довели студенти нашого факультету.

За ініціативи Боровик Т. і Мерзляк М. – студентів 12-Б групи, на ФПФМО з 16 по 18 травня 2017 року проходила благодійна акція «Я вірю в диво».

На факультеті було створено символічний дитячий куточок, де у вигляді авто стояла палатка для складання іграшок, також повітряні різнокольорові кульки та тематичні плакати створювали атмосферу дому.

Кожен бажаючий міг залишити іграшки для дітей-сиріт і дітей-інвалідів, долучитися до благодійних грошових внесків, а також отримати натомість емблему «Я вірю в диво».

Крім того, організатори запропонували всім взяти участь в міні-конкурсі «Обміняй цукерку на гроші», на якому за символічну плату – 1 грн., можна було придбати цукерку і тим самим, долучитися до благодійності.

Гарним доповненням акції був музичний супровід, що включав пісні про маму, родину, материнську ласку тощо.

Зібрані іграшки було передано дітям-інвалідам у Глухівський терцентр.

Висловлюємо подяку усім організаторам акції – Боровик Т., Мерзляк М., Чернобай  Г., Лельоткіну В. та усім, хто виявив милість і взяв участь у благодійності.

 

 

Виявляється, щоб стати легендою не так багато і треба. Бажання, праця над собою, вміння подолати страх і, звичайно, привід. А привід був. Ним став шоу-конкурс талантів «Містер університету-2017».

Факультет ПФМО, як завжди, не залишився осторонь і долучився до конкурсу. Місія відстоювати честь рідного факультету припала на студента 31-Б групи Муренця Дмитра Миколайовича, котрий для цього мав усе необхідне: харизму, виваженість, стриманість і…неперевершену «вбивчу» (в гарному сенсі цього слова) посмішку.

Кропіткий місяць підготовки до конкурсу, безсонні ночі, хвилювання, пошук себе й ось… конкурс. Дійство відбувалося у міському будинку культури 25 травня 2017 року о 17.00.

Заповнений зал, у глядачів іскорки в очах від очікуваного, музика в залі налаштували усіх на емоції та позитив.

І, нарешті, занавіс відкрито!!! На сцені один за одним з’являються претенденти на титул. Усі учасники блискучі, однак, Муренець Дмитро з перших секунд підкорив залу посмішкою, високим зростом, статною поставою.

У конкурсі-перевтіленні, де хлопці представляли легендарну історичну постать, Дмитро влучно обрав роль Гладіатора. Спорядження, меч у руках, рухи, гра м’язів – все це викликало масу овацій і змусило присутніх на короткий час перенестися в атмосферу Стародавнього Риму. Символічним у даній сцені був вихід імператора з жінками, який виніс вердикт і визнав гладіатора Дмитра кращим у поєдинку.

В інтелектуальному конкурсі Муренець Д. також достойно показав себе. На запитання «Кого для себе Ви вважаєте легендою?», він упевнено і не вагаючись назвав рідного батька, котрий для Дмитра з дитинства є прикладом у всьому.

Приємно здивовані були вболівальники і талантом Дмитра. Виявляється, він гарно читає вірші, лірично, романтично, з почуттям. Сльоза, що заблищала на правому оці «відважного гладіатора» підкреслила, що хлопець «прожив» рядки, які лилися з вуст під символічний відео-супровід.

І завершальним етапом був джентльменський конкурс-дефіле. Діма у світлому піджаці просто підкорив «прекрасну половину людства», про що свідчили гучні оплески.

Ось і довгоочікувана мить нагородження. Учасники хвилюються, зала затамувала подих.

Але Дмитра не залишає його прекрасна посмішка і недарма. За результатами конкурсу Муренець Дмитро здобув титул «Містер артистизм».

Кульмінацією дійства було визначення Містера глядацьких симпатій і переможця інтернет-голосування. Обидва титули гучно озвучили вболівальники у залі, протягнувши «Муреееенеець…». І цілком слушно, адже обидва титули потрапили в руки нашого красеня Дмитра.

Щиро радіємо за Діму, за його блискучу участь, переможні титули і достойне представлення факультету на міській сцені!

Бажаємо Муренцю Дмитру подальших успіхів, взаємного кохання і здійснення мрій!!!

Відповідальна за виховну роботу ФПФМО

доцент Бурчак Л.В.

 

 

Можна у світі чимало зробити:

Перетворити зиму на літо.

Можна море й океани здолати,

Гору найвищу штурмом узяти,

Можна пройти крізь пустелі і хащі,

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами:

“В світі усе починається з мами!”

(Анатолій Костецький)

 

Традиційно у травні відзначається День Матері. Тільки мати нічого не пожалкує для своєї дитини, це вона в хвилини небезпеки ніколи не згадає про себе, все віддасть для того, щоб захистити свою дитину, зазнає будь-яких труднощів, щоб жилося кровиночці краще.

Материнська любов не знає страху, сумнівів і розрахунків. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє перед безоднею. Мати – захист і притулок для дитини, вона її опора і совість. Все, що є в нас найкращого, все від неї, від рідної неньки.

У рамках виховної роботи на ФПФМО проведено захід до Дня Матері. Організаторами заходу виступила 61ММ група, куратором якої є кандидат педагогічних наук, старший викладач Заїка О.В.

Магістранти з допомогою влучного сценарію вшанували всіх мам. Да дійства долучилися студенти І і ІІІ курсів ФПФМО. Присутніх було ознайомлено з історією виникнення свята, запропоновано багато віршів про маму, відеофрагменти.

Студенти з радістю називали асоціації, що викликає у них слово «мама» - тепло, любов, ніжність, турбота тощо.

Згадано було й діток-сиріт, які позбавлені материнської ласки. Це пройшло у вигляді вірша від імені дитини-сироти. Пронизливо, душевно, вразливо.

Цікавою була й вправа «За що ми дякуємо мамі» (ромашка). Студенти могли заповнити пелюстки ромашки, вказавши за що саме вдячні своїм мамам.

Родзинкою заходу стала пісня у вигонанні Галайди Олександра, що ще раз підкреслила невідємну роль мами у життя кожного із нас!

Шануймо наших мам! Це найдорожче, що є в нашій долі!

 

З 3 по 5 травня викладачі кафедри фізико-математичної освіти та інформатики ГНПУ імені Олександра Довженка були в гостях у друзів, колег, однодумців – харківських радіоастрономів (Радіоастрономічний інститут НАН України). Зустріч відбулася в рамках Договору про співпрацю на базі Радіоастрономічного інституту НАН України в с. Гракове (Харківська обл.). Завдяки науковцям РІ НАНУ ми ознайомилися з конструкцією та фізико-технічними параметрами українського телескопа ГУРТ та з можливостями вивчення властивостей міжпланетного середовища Сонячної системи на Т-подібному радіотелескопі декаметрових хвиль УТР-2 (система радіоінтерферометрів “УРАН”). Дякуємо академіку НАН України О. О. Коноваленку, професору В. В. Захаренку (директор Інституту), професору М. М. Калініченку та іншим працівникам РІ НАНУ за надану можливість відвідати Інститут та створення незабутньої, дружньої, домашньої атмосфери!

З 11 по 13 квітня в нашому навчальному закладі здійснювала роботу експертна комісія у складі завідувача кафедри прикладної математики та інформаційних технологій Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктора фізико-математичних наук, професора Бігуна Я. Й. та професора кафедри математичного аналізу Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктора педагогічних наук Семенця С.П. з метою проведення первинної акредитаційної експертизи підготовки магістрів зі спеціальності 8.04020101 "Математика*".

Комісія засвідчила, що кадрове, матеріальне-технічне, навчально-методичне, інформаційне забезпечення та якісні характеристики успішності підготовки фахівців за всіма показниками повністю відповідають державним вимогам.

Експертна комісія за результатами роботи підготувала і подала до МОН України висновок про можливість акредитації спеціальності 8.04020101 "Математика*".

Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах. Це все природа. Людина – частина її. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. І наш обов’язок – зберегти його.

Вже 9 рік поспіль навесні студенти факультету природничої і фізико-математичної освіти ГНПУ ім. О. Довженка організовують екологічну акцію «Чистий Берег». Акція пройшла за підтримки Романенка Володимира Івановича та працівників магазину «Лотос», декана ФПФМО – Хроленко Марини Володимирівни, викладача кафедри теорії та методики викладання природничих дисциплін Кмець Алли Миколаївни, студентки 41-Б групи Фесенко Катерини та голови волонтерського відділу Боровик Тетяни.

У цьому році до акції долучилися студенти не лише нашого факультету, а й вся університетська родина. 27 квітня на березі Павлівського озера о 10.00 зібралось більше п'ятидесяти студентів з різних груп: 11-Б, 12-Б, 13-М, 14-М, 15-Ф, 31-Б, 11-ПО, 41-ДО.

Місія чистоти набирала обертів. Протягом двох годин праці спільними зусиллями було зібрано та вилучено двадцять шестидесяти літрових мішків сміття.

Отже, люди створюють систему звільнення планети від забруднення. Ми, ті, хто є її рушійною силою.

Дякуємо всім за підтримку та допомогу. І памятайте: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!»

Фесенко К., студентка 41-Б групи ФПФМО

 

Презентація наукової школи професора Горшкової Л.М.

 

Згідно з планом заходів тижня кафедри біології та основ сільського господарства, 26 квітня 2017 року студентам І-ІІІ курсів було представлено основні аспекти діяльності наукової школи доктора сільськогосподарських наук, відомого селекціонера, професора Горшкової Лідії Михайлівни.

Даний захід проводиться вже 3 роки поспіль. Традиційно ведучою даного дійства була Бурчак Л.В., кандидат педагогічних наук, доцент.

Початок заходу ознаменувався звертальним словом до присутніх, а також представленням персони Горшкової Л.М., після чого студент Лельоткін В.С. вручив букет білих троянд, що особливо до душі професору.

Студентство мало змогу ознайомитися з історією кафедри біології та основ сільського господарства, складом кафедри, основними напрямами діяльності викладачів у науковій школі Горшкової Л.М. «Проблеми, методи і технології сучасної біологічної науки».

Цікавою для молоді була інформація про нагороди Лідії Михайлівни, авторські свідоцтва, окремі сторінки із життя заслуженого діяча освіти.

У ході заходу було продемонстровано результати 20-річної роботи кафедри: проблемні групи, монографії, посібники, підручники, фахові статті, тези, випускні роботи студентів та участь у різноманітних заходах, що часто носить переможний характер.

Свідченням ефективної діяльності наукової школи є численні нащадки Лідії Михайлівни, ті, хто виконує дисертаційне дослідження або вже маж науковий ступінь.

Беззаперечним доповненням дійства став виступ наукового побратима Горшкової Л.М., колеги, професора, доктора сільськогосподарських наук Вировця В.Г., який у цей день доніс до молодого покоління багато потрібної та цікавої інформації і, тим самим, подав стимул для подальшого наукового самовизначення.

Зі словами вдячності до керманича кафедри біології та основ сільського господарства, очільника наукової школи Горшкової Л.М. звернувся і магістрант Лельоткін В.С. Приємні слова, влучні порівняння та вислови ще раз підкреслили значимість наукових здобутків, про які говорилося в аудиторії.

Наприкінці заходу всі мали змогу поспілкуватися з Лідією Михайлівною, задати запитання, висловити побажання, сфотографуватися на згадку.

Можемо впевнено сказати, що мотивація для студентів молодших курсів проведена. Тепер лише треба вирішити – шукати можливості чи причини!

 

 

Чорнобиль: біль і краса

 

Ми самі можемо вирішувати як жити, творити, що пам’ятати, а що забути. 26 квітня – день, який не можна викинути із пам’яті ніколи. Це трагедія українського народу, пекучий біль, сльози…

Адже, відлуння Чорнобильської катастрофи торкнулося кожного. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин

У результаті аварії з сільськогосподарського користування було виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. Забрудненню піддалося понад 200 000 км².

Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь у ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню. Визначення того, яка частина захворювань є наслідком аварії – вельми складне завдання для медицини і статистики.

І сьогодні наш обов’язок полягає в тому, щоб згадати ці події, не допустити стирання їх із пам’яті народу.

У зв’язку з цим, студенти ФПФМО долучилися до акції-реквієму «Україна: краса і біль» і висловили свої думки на ватманах. Цікаво дивитися, як  вимальовують страшні події ті, хто не бачив цього реально. Вважаємо, що це гарна традиція й для наступних поколінь. Ми маємо жити, але не забувати!!!

 

 

Не словом, а ділом!

 

27 квітня 2017 року, в рамках тижня кафедри біології та основ с/г, пройшла виставка-презентація кращих публікацій викладачів і студентів. Бажаючі могли в повній мірі оцінити потужний потенціал учасників навчально-виховного процесу. І все це дійство відбувалося під мелодії українських пісень.

Серед представлених екземплярів можна було побачити: монографії, підручники, навчальні посібники, навчально-методичні посібники, методичні рекомендації, численні збірники матеріалів Міжнародних, Всеукраїнських, Регіональних конференцій тощо.

Значною гордістю кафедри є публікації викладачів у виданнях, що входять до наукометричних баз (Scopus, РІНЦ і т.п.).

На увагу заслуговує збірник матеріалів І Всеукраїнської інтернет-конференції «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку природничих наук та методик їх викладання», а також навчальний посібник «Біологія: комплексна підготовка до державних екзаменів» - колективна праця викладачів кафедри.

Цілий арсенал випускних робіт студентів теж приємно вражає, адже охоплює практично всі напрями біологічних досліджень: фізіологія рослин, фізіологія людини, анатомія людини, ботаніка, валеологія, генетика, сільське господарство тощо.

Сподіваємося, що кожен мав змогу ознайомитися з науковими здобутками викладачів кафедри, які допомогли щось зрозуміти, наштовхнули на ідею, виступили зразком для подальшої діяльності.

Впевнені, що ті, хто ще не має власних публікацій, скоро зможе потримати в руках «плоди своєї наукової діяльності». Успіхів!

 

Унікальні речі треба знати майбутнім учителям!

 

За ініціативи к.х.н., доцента Кузьменко Л.О., студенти ФПФМО мали змогу ознайомитися з унікальним відео-фільмом «Личаківський цвинтар: пам'ять про минуле і показ майбутнього».

Це короткий екскурс автора Ігоря Гавришкевича в окремі етапи захоплюючого минулого, в якому жили найяскравіші особистості 18-20 століть.

Це спроба вникнути  в сутність неповторних мелодій, втілених у творах з каменю та бронзи митцями Відня, Парижу, Кракова та Львова, які створили унікальні образи людських душ з їх різнобарв’ям і багатством швидкоплинного життя…

Вважаємо, що знання історії дає змогу пізнати себе! Тому даний фільм є корисним і цікавим.

 

ВИНОСИМО ОСОБЛИВУ ПОДЯКУ ВСІМ СТУДЕНТАМ, ЯКІ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ І ПРОВЕДЕННЯ ДАНИХ ЗАХОДІВ.

 

К.п.н., доцент Бурчак Л.В.

 

27 квітня в актовій залі ГНПУ ім. О.Довженка відгриміло неймовірне дійство – Студентська весна-2017. Окрім традиційних виступів талановитих студентів, протягом усього дійства, в тій же актовій залі, проходив ярмарок, який підготували студенти.

Усі факультети показали неймовірну підготовку, сцена побачила багато нових талантів, глядачі втамували свій голод до їжі та до видовища.

Як там хто не готувався, але ні для кого із присутніх не стало несподіванкою, що саме факультет природничої і фізико-математичної освіти забрав велику кількість нагород. Студенти синьо-жовтого курпусу показали фантастичну підготовку і цей факт не став непоміченим членами жюрі.

Як наслідок маємо: І місце у номінації «Сценарне рішення»(Кудлай Аліна 21-Б група). На цьому наші студенти не зупинилися і перемогли ще в кількох номінаціях, а саме: І місце у номінації «Ведучий» (Владислав Мамай 21-Б), І місце у номінації «Художнє слово» (Осадча Руслана 12-Б), І місце у номінації «Авторська пісня» (реп-дует «В 1 голос» - Биковець Вадим(61М-Б) і Шкірко Євген(31-Б), ІІІ місце у номінації «Естрадний вокал. Соло» (Кленько Альона 41-Б).

Браво! Пишаємося нашими зірочками!

 

Бут О., студент 33-М групи

 

Тиждень кафедри біології та основ сільського господарства на факультеті природничої і фізико-математичної освіти розпочався 24 квітня з пізнавально-виховного заходу «Фізичне та психічне здоров’я:  що важливіше», підготовленого і проведеного у співпраці студентів 11-Б групи та магістрантів 61-МБ групи під керівництвом  викладача кафедри  Коваль Л.В.

 Увазі слухачів – студентів І, ІІ курсів, магістрантів були представлені підготовлені доповіді з презентаціями на актуальні проблеми збереження фізичного і психічного здоров’я.  Так, у доповіді  Тарасенко Світлани (61-МБ) висвітлено питання про біологічну, психологічну та соціальну сутність здоров’я.  Про  системи охорони здоров’я, що існують у різних країнах, повідомила студентка Бакуріна Ольга  (11-Б). Вичерпну характеристику стресу як впливового чинника на стан здоров’я навела Хлус Марина (61-МБ). Генетичну і біохімічну основу алкоголізму як захворювання представив у своїй доповіді Хоменко Михайло (61-МБ).  Шкідливі наслідки токсичного впливу нікотину та супутніх речовин, що потрапляють в організм людини  при тютюнопалінні,  висвітлено у доповіді Коваленко Аліни (61-МБ).  Особливий інтерес викликала доповідь студента-першокурсника Понирко Сергія « Ігроманія як медико-соціальна проблема», де були розглянуті небезпеки захоплення сучасної молоді комп’ютерними іграми.  Детальна інформація про  ГМО (генетично-модифіковані організми)   та засоби уникнення їх вживання у повсякденному житті  наведена у доповіді Ковалевської Альони (61-МБ).

На завершальному етапі з метою моніторингу стану здоров’я та рівня схильностей до шкідливих звичок  слухачам було запропоновано заповнити підготовлені анкети. Результати анкетування будуть оприлюднені пізніше.

Особлива подяка незмінному слайд-шоумену Лельоткіну Володимиру (61-МБ) і фотографу  Єрмоленко Олегу (11-Б), які забезпечили технічне оформлення заходу.

 

22 -24 квітня проходив  ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з біології, в якій взяли участь 53 студенти із 33 вищів.

Олімпіада проводилась на базі природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка. Матеріально- технічною базою університета є 5 навчальних корпусів, навчальні кабінети і лабораторії, обладнані відповідними технічними засобами навчання, пристроями та  17 комп'ютерних лабораторій.