Середньовіччя – світ особливий:

Тут замки , знаки на гербах

Тут рицарі в турнірах гинуть,

За честь б’ючися на мечах

 

Де можна зустріти таланти? Де отримати море позитиву? Де знайти емоційне розвантаження? Де побачити іншу сторону студентства?

На всі ці запитання, виявляється, легко знайти відповідь. Таке місце існує, воно реальне. Це сцена актової зали університету, де новачки мали змогу показати себе в конкурсі «Нумо, першокурснику!». Шоу-програма відбулася 14 жовтня 2017 року, на якій  здійснювалися  творчі баталії факультетів університету.

Студенти-першокурсники нашого факультету запросили поринути глядачів у неймовірну подорож часів Середньовіччя – добу лицарів, єретиків, короля, бідних селян, красивих жінок.

Ті часи славилися тим, що у маленьких селах жили бідні люди, які мали свої проблеми, радості та почуття. Душевні пориви бідного сільського хлопця, який втратив близьку людину, вдало було передано віршем «Старесенька іде по тій дорозі». Його виконав Гаврильченко Влад. Було помітно, як у декого в залі на очах заблищала сльоза, бо дехто вже має у своєму житті схожу історію, коли бабусі, на жаль, вже немає серед живих.

Далі ведучі факультетської програми – Афанасенко Іван і  Квасова Інна, запросили глядачів у королівський палац, де було продемонстровано сутички між правителем та його сином (Тронь В. і Коблик В.). Конфлікт закінчився вдало для сина й він зміг залишитися зі своєю коханою Феліцією (Квасова Інна).

Особливою стороною стала лінія єретиків, котрі були протирічними з поглядами церкви та влади. На сцені актової зали розігралася ціла середньовічна інквізиція, на якій страчено було Жанну Д’Арк (Коломієць А.) – героїчну дівчину того часу. Вирок винесла церква (Козлов Мирослав), яка призначила міру покарання за єресь і чаклунство – спалення на вогнищі.

Немов язики, обвивало дівчину червоне вбрання учасниць танцювального жанру (Андрусенко К., Якименко М., Банчукова Д., Опенько А.). Вони кружляли навколо Жанни, все сильніше й сильніше охоплюючи її полум’ям. 

Історія – кривава і жорстока,

Але вона – найкращий вчитель всім.

І нам лише б віддзвону тихих кроків

Того коня… І лицаря на нім.

Звуки середньовічного хоралу

В нас наших предків кличуть

У латах, із опущеним забралом

Виходить з нас Середньовіччя.

 

Неймовірне дійство! Гарні, талановиті актори! Пишаємося нашими новачками, нашими першокурсниками! Ви показали, що горді носити ім’я студента нашого факультету, найрозумнішого факультету університету! Особлива подяка студентському самоврядуванню за сприяння й допомогу в конкурсі.

 

 

Для підготовки майбутнього вчителя біології вкрай важливою є як теоретична, так і практична підготовка.  Адже вміння застосовувати здобуті студентами знання на практиці є передумовою подальшої професійної діяльності.

Навчально-польові практики з зоології є важливою складовою частиною загально-біологічної підготовки фахівців-біологів в умовах вишу. Основною їх метою є: фауністичне різноманіття безхребетних та хребетних тварин, вивчення різноманіття видів тварин у природних умовах, встановлення основних закономірностей їх біології, біотопічного розподілу, набуття навичок їх розпізнавання за різними діагностичними ознаками, визначення систематичного положення та проведення спостережень.

У зв’язку з цим, Луценко Олена Іванівна, асистент кафедри теорії і методики викладання природничих дисциплін, провела для студентів 31-Б та 22-Б груп цікаве заняття в рамках польової практики з зоології безхребетних.

У ході вивчення теми «Вивчення зовнішньої і внутрішньої будови безхребетних тварин на прикладі класу комахи, ряду таргани, виду тарган Мадагаскарський», викладач ознайомила студентів із способами препарування даних тварин, що дало змогу детально вивчити анатомічну будову та пристосувальні особливості тарганів.

Усі представники (тарган американський, мадагаскарський, доміно) цього ряду були чемно представлені Черкаським зоопарком. Тепер вони будуть представляти інсектарій кафедри теорії і методики викладання природничих дисциплін.

Сподіваємося, що здобуті студентами вміння стануть в нагоді під час викладання дисциплін біологічного циклу.

 

Хеловін ми зустрічаєм,
Знову маєм маскарад,
В гарбузі ми вирізаєм
Пару дірок - усі в ряд.
Нехай гноми й упирі
Обминуть вашу родину,
Й відьми навіть на метлі -
Враз візьмуть і просто згинуть!

 

 А у нас наразі сказання про те, як студенти факультету природничої і фізико-математичної освіти День всіх святих зустрічали.

Хеллоуїн  – сучасне свято, що відзначається щорічно 31 жовтня. Найбільшу популярність свято має за кордоном, вельми яскраво і пишно святкується у Великобританії, США, Канаді, Ірландії та дещо скромніше в інших країнах.

Однак, за ініціативи студентського самоврядування нашого факультету дане свято набуло серйозних масштабів.

Напередодні дійства було прикрашено навчальний корпус (2 поверх корпусу №7) символічною атрибутикою (павутиння, привиди-ляльки, гарбузи, відьми), підготовлено тематичні плакати, заготовлено костюми й продумано до деталей макіяж.

Родзинкою свята стала Фан-зона, де можна було поринути в  атмосферу Хелоуїна. Тут все дихало повітрям духів – черепи, павутиння, світильники Джека, солома, страхітливі маски. Кожен бажаючий мав змогу зробити символічне фото на згадку про свято. У фан-зоні можна було зустріти героїв свята – клоуна-вбивцю, монстрів, потвор й іншу «нечисть», котрі шниряли туди-сюди, створюючи символічність і креативність Дня святих.

Доповненням заходу був благодійний ярмарок, де всі страви було виготовлено в тандемі зі святковими атрибутами. Відвідувачі могли придбати «Кров мертвих томатів», «Перці-зомбі», «Зубату посмішку», «Яйця-павуки», «Мітли відьми», «Мандаринки-монстри», чай «Відьма», каву «Привид» тощо.

До фан-зони завітало чимало гостей – викладачі, студентство, гості, дітлахи.

Мали честь вітати також на святі помічника ректора Любивого В.А. та спеціаліста відділу молоді і спорту Глухівської міської ради Нижник А.В.

Під акорди містичної музики, свято Хелоуїна набрало обертів. Численні фото, сміх, позитив, запалені світильники Джека – все це створювало містично-символічну атмосферу. Молодіжне дійство ВДАЛОСЯ!!!

Висловлюємо щиро подяку всім, хто долучився до організації та проведення Хелоуїна! Креативно, живо, по-справжньому!

Чекаємо нових ідей!

 

 

 

П’ятниця 25 листопада 2016 року знову стала знаковою для талановитої студентки нашого факультету Вінди Наталії (31-Б група).

Цього разу вона стала учасницею феєричного концерту «Две звезды», який пройшов у міському будинку культури. Різноманітні дуети вражали своїм співом, майстерністю, багатогранністю.

Дует Вінди Н. і Дзекелева Р.Є. виконав пісню «Седая ночь», яка додала нотки позитиву, оптимізму, а декому – змогу поринути в часі дитинства та молодості. Бажаємо подальших творчих успіхів!

 

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Вчора – це наша історія. Ми не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Кожен народ, якщо він справжній, має свою власну історію. На історичних сторінках нашої України спостерігаємо трагічні червоно-чорні відбитки. Ось одним із таких відбитків є голодомор 1932-1933 років, але за своїми наслідками ці події отримали назву геноцид.

29 листопада 2016 року на факультеті природничої і фізико-математичної освіти відбувся виховний захід «Чорний ворон», присвячений Дню голодомору в Україні. Захід провели студенти 43-М групи, під керівництвом куратора доцента Борисова Є.М. Глядачами заходу стали студенти 11-Б, 12-Б, 13-М, 21-Б груп. У ході проведення були представлені відео- та аудіо матеріали, які засвідчені реальними фактами тих страшних часів. Жертви голодомору були вшановані хвилиною мовчання.

            Страшне лихо спіткало український народ. Патріотично гинули наші люди, у той час коли було все одно іншим до їхнього горя: «Масштаби катастрофи були величезні. Про голод знали керівники Франції, Великобританії, Німеччини, Італії, США, Канади. Та уряд СРСР заявив, що ніякого голоду в Україні нема, що це злісна вигадка ворогів Радянського Союзу. На допомогу Сталіну та московсько-більшовицькій пропаганді прийшли продажні чужинці – француз Ерріо та американець Дуранті. Прем'єр-міністра Франції Ерріо вели по вулицях Харкова, очищених від трупів, і він писав: «... в Україні люди живуть чудово»».            Болісно читати такі витяги, знаючи скільки тисяч ні в чому не винних загинуло людей. Давайте не будемо байдужі до цієї катастрофи! Тож пом'янімо хоч сьогодні, з непростимим запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої трудної історії. Пом'янімо і знайдемо в собі силу пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга! 

Сагайдачна Юлія, студентка 43-М групи ФПФМО

 

 

Волейбольні змагання серед жіночих команд факультетів проводились з 21.11.16 по 23.11.16. До складу команди ФПФМО увійшли: Сапутіна Наталія, Кривущенко Ольга, Фесенко Катерина, Полякова Марина, Богданова Марина, Пірожникова Юлія, Тарасенко Світлана, Пархоменко Марина, Вінда Наталія, Сагайдачна Юлія. Ігри проводили за коловою системою. Фінальну гру дівчата грали проти ФПО. З рахунком 2:0 переможцями змагань стала збірна нашого факультету.

 

 

 

З нагоди Міжнародного дня студента 15 листопада 2016 року  глядачі актової зали університету стали свідками творчих баталій «Нумо, першокурснику». Це щорічний конкурс студентів І курсу, де панує атмосфера творчості, цікавих починань, яскравого студентського життя, активності й емоцій.

Студенти ФПФМО мають декілька перемог у своєму заліку. Так, у номінації «Сценарне рішення» отримали ІІ місце за машину часу, на яку не шкодували ні бензину, ні фізики! 

Оригінальний жанр «ВІРШАМ ДОРОГУ! ГАНЬБА БУДЕННІЙ ПРОЗІ» приніс нашій команді І місце – Руслана Осадча (ФПФМО) – лірика про щастя завжди в тренді. Танці «МИ РОБИМ БУГІ-ВУГІ КОЖНОГО ДНЯ» забезпечили впевнене ІІ місце – колективний танець «Fresh» (ФПФМО).

А 17 листопада 2016 року о 16.00 в актовій залі університету відбулася щорічна церемонія відзначення кращих студентів нашого вишу. Серед десятка лідируючих номінацій, дві вибороли найактивніші, творчі, ініціативні студенти нашого факультету.

Так, Клюс Наталія (62-ММ група) стала володаркою номінації «Громадська робота».

У номінації «Профспілковий лідер року» перемогу здобула Демченко Анна (33-М група).

Почесними грамотами також нагороджено: Фесенко К. (41-Б група), Тарасенко С. (61-МБ група), Міськову О. (32-Б група), Шкірка Є. (31-Б група), Давидова Є. (44-Ф група), Кудлай А. (21-Б група), Бута О. (33-М група), Биковця  В. (61-МБ група), Вінду Н. (31-Б група) та ін.

Тож, як кажуть: «Можемо, коли захочемо!». Вітаємо усіх з отриманими титулами та бажаємо подальших успіхів!

Відповідальна за виховну роботу ФПФМО,

доцент Бурчак Л.В.

 

 

Під таким гаслом 16 листопада 2016 року пройшов захід серед студентів  Глухівського національного університету іменні Олександра Довженка.  Дане дійство проводилося з метою привернути увагу молоді до проблем екології та охорони довкілля, показати шляхи вирішення окремих проблем, урізноманітнити освітній процес  з користю для здоров’я студентської молоді.

На вході у 7 корпус викладачі і студенти отримали емблеми, на яких звучали різні екологічні закони.

Доповненням дня стала виставка ручних робіт під назвою «Нове життя для сміття», де студентство показало прекрасні творіння зі сміття (рамки для фото, паперовий посуд, декоративні елементи). Актуальною була і тематична стінгазета «Подивись, як ти шкодиш прекрасній планеті!».

Урізноманітненню студентського життя сприяв флешмоб «Танцюй на природі – покращуй здоров’я», який підняв настрій як студентам так і викладачам університету.

Родзинкою екологічного заходу стало проведення майстер-класу з виготовлення виробів зі сміття (майстри – Лельоткін В., Дворніченок Ю., Курок В.).  Можна було спостерігати неабиякий інтерес студентів до цієї роботи, кожен зміг реалізувати свої фантазії та талант, що вилилося у «прекрасний витвір власного виробництва».

Заключним етапом заходу була пісня «Ми Україна – екологічно чиста країна!»(виконавці Биковець В., Ковалевська А., Хлус М.).

Організатори екологічного дійства ще раз довели, що студенти – активні, творчі, цілеспрямовані. Сподіваємося, що такі заходи стануть доброю традицією ФПФМО в майбутньому.

Тарасенко С., студентка 61-МБ групи

 

 

Коли пристрастей немає, немає мистецтва …

 (О. Довженко)

 Ця цитата видатного письменника точно не про наших студентів. Вони активні, талановиті, пристрасні, багатогранні. І підтверджує даний факт участь в емоційно-забарвленій виставі «Щоденник пам’яті»,  присвяченої 142-річчю з дня застосування університету, дня української писемності та мови.

Тут можна було побачити все – найсмачніші уривки з творчості О. Довженка, емоції, безсмертні образи. Так, пісня «Закувала зозуленька» у виконанні студентки 31-Б групи, змусила поринути у неабиякі спогади, щось незвідане, чарівне. Наче ми живемо разом з О.Довженком, дихаємо таким же повітрям, ходимо однаковими дорогами. Геніальний поет, письменник, драматург  немов був у залі, спостерігав, аналізував. Це – неперевершене відчуття!!!

Цікавої інтерпретації набула і фінальна пісня вистави «Зачарована Десна», де гучно лунав голос нашого студента Єгорова О. (23-М група).

Можемо стверджувати, що наша факультетська родина багата талантами. Так тримати! Подальших звершень!!!

 

 

Глухівський осередок Всеукраїнської екологічної ліги намагається ознайомити з діяльністю організації не тільки жителів міста і району, а й мешканців інших регіонів України. Здійснюючи навчальну екскурсію до міста Новгород-Сіверський, яка була присвячена різноманітності форм екологічного виховання, координатори осередку взяли участь в освітньо-культурному паломництві та розповіли про мету і завдання діяльності ВЕЛ, напрямки роботи і результати, яких досягли за останні місяці. На заході були присутні працівники районної бібліотеки, НПП «Деснянсько-Старогутський», представники духовенства, студенти факультету природничої і фізико-математичної освіти Глухівського НПУ ім.О.Довженка. Підсумком зустрічі стала згода про співпрацю в галузі поширення ідей радикального поліпшення екологічної ситуації в Україні та формування нового природоохоронного світогляду.

 

Шановні гості! Йдіть до нас на свято!
Сьогодні ярмарок - і тут всього багато!
Студенти в нас такі талановиті,
А їх серця і чисті, і відкриті!

3 листопада 2016 року на факультеті природничої і фізико-математичної освіти відбувся ярмарок «Свято осені» (в рамках Всеуніверситетського ярмарку). Організатором заходу було студентське самоврядування факультету на чолі зі студентським ректором Ніколаєнко А.

Сірий, прохолодний день розтанув під натиском яскравих кольорових кульок і жовтого кольору осіннього листя. Приємна музика давала можливість поринати думками у щось своє, потаємне, вічне.

Усе це влучно було доповнено «смаколиками», що їх з особливою любов’ю створила студентська молодь нашого факультету. Різноманітність кондитерських виробів вражала – кекси, рулети, торти, пиріжки, булочки… А ще – гарячий чай і кава, що додавали ярмарку відтінків тепла, затишку, домашньої атмосфери.

Кожен мав змогу посмакувати або просто залишити благодійні внески. Захід відвідали викладачі, студенти, помічник ректора з виховної роботи Любивий В.А., голова профкому студентів Савицька І.М. та ін. Зібрані кошти, безумовно, знайдуть своє призначення – підуть на благочинність і певні проекти самоврядування.

Можна сказати, що захід пройшов під девізом «Із задоволенням і не без моралі!»

 

21-23 жовтня 2016 року у Глухівському НПУ ім. О. Довженка пройшла VI обласна «Школа студентських ініціатив" для навчальних закладів Сумщини на тему "Формування світогляду студентської молоді в умовах Європейського простору», в рамках якої доц. Кореневою І.М. було проведено лекцію на тему: "Впровадження засад освіти для сталого розвитку у навчальному процесі ВНЗ: європейський досвід".

Учасники заходу: лідери студентського самоврядування та студентських профспілок навчальних закладів І-ІV рівнів Сумської області у кількості близько 70 осіб познайомились із одним із принципів європейського законодавства в галузі екологічної безпеки та охорони природи – принципом сталого розвитку, особливостями його застосування та характерними рисами освіти для сталого розвитку. Лектор розкрила можливі шляхи підготовки майбутніх педагогічних працівників на засадах сталого розвитку, окреслила основні стратегічні риси Стратегії ЄЕК ООН «Освіта для сталого розвитку».

 

28 жовтня 2016 року на кафедрі зоології Харківського національного педагогічного університету імені С.Сковороди відбувся семінар-обмін досвідом між колективом кафедри на чолі з доктором біологічних наук, професором Харченко Л.П. та учасниками грантового проекту «Реалізація стратегія екологічної безпеки: інтеграція європейського досвіду» Глухівського НПУ ім.О.Довженка. На семінарі в ході дружньої бесіди пройшов обмін досвідом щодо участі та розробки грантових проектів ЄС. Особливу увагу було приділено стратегії екологічної безпеки Європейського Союзу та нрмативно-праввій базі Європейського союзу з питань екологічної безпеки та охорони природи. Учасники семінару висловили пропозицію про подальшу співпрацю та запрсили команду грантового проекту до проведення у цьому навчальному році семінарів, виховних годин та лекцій зі студентами Харківського національного педагогічного університету імені С.Сковороди.

Дякуємо колективу кафедри зоології та особисто професору Харченко Людмилі Павлівні за теплий прийом, дружню атмосферу семінару та запрошення до співпраці.

 

Починаючи з 2015 року наш університет здійснює набір на скорочений термін навчання (на 2-й курс) за напрямом підготовки 6.040201 Математика* (спеціалізація Економіка) випускників коледжів спеціальності «Фінанси та кредит», «Бухгалтерський облік», «Економіка підприємств», які отримали ОКР «Молодший спеціаліст».
Запрошуємо студентів-випускників коледжів для продовження навчання на державній та контрактній формі навчання.
Вступ до університету відбувається за внутрішніми тестами з математики (без сертифікатів ЗНО).